Podcast, w którym poruszymy i omówimy najważniejsze dla kredytobiorców zagadnienia związane z dochodzeniem roszczeń z tytułu umów powiązanych z kursem waluty franka szwajcarskiego, potocznie określanych umowami frankowymi. Poruszymy również inne ważne zagadnienia prawne dla wszystkich zainteresowanych konsumentów poznaniem swoich praw w zakresie regulacji prawnej powiązanej z produktami bankowymi i finansowymi.

W cyklicznie pojawiających się odcinkach opiszemy jak wygląda postępowanie w sprawach kredytów frankowych. Od czego zacząć, jakie dokumenty przygotować i dlaczego ich szczegółowa analiza jest tak istotna w kontekście całej sprawy.

Omówimy etap przedprocesowego dochodzenia roszczeń przed bankiem. Wskażemy, czym różni się odfrankowienie od nieważności. W których roszczeniach odzyskamy nadpłacone raty, a w których ich pełną wartość. Porozmawiamy także o roszczeniach jakie możemy skierować do sądu, jakie są ich skutki i możliwe konsekwencje prawne i ekonomiczne. 

Opowiemy o postępowaniu przed sądem I i II instancji pokazując, że z właściwym pełnomocnikiem, proces i sąd nie jest taki straszny jak go malują. Poruszymy tematy, które będą ważne dla kredytobiorców frankowych jak statystyki zapadłych wyroków, czy pozwy banków o bezumowne korzystanie z kapitału, a także przybliżymy kwestie powiązane z długością trwania postępowania sądowego, opierając się na własnych doświadczeniach procesowych.

Będziemy na bieżąco reagować na sytuację rynkową i przedstawiać  interesujące zagadnienia dla szerszego grona słuchaczy, jak np. powództwa kredytobiorców złotowych, wpływ wzrostu WIBOR-u na raty kredytów złotowych jak i propozycje ugodowe banków w zakresie spraw frankowych. Omawiane będą również kolejne działania Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jakie dotyczyć będą interesu prawnego polskich frankowiczów.

Tworząc nasz podcast chcemy aby był on traktowany jako poradnik dla frankowiczów, drogowskaz dla kredytobiorców i skarbnica wiedzy dla konsumentów. Zapraszamy!

Podcast dla Frankowiczów – odc. 1