WARSZAWA

Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

Central Tower,
Al. Jerozolimskie 81,
02-001 Warszawa

Parking
Universum
Al. Jerozolimskie 56,
00-803 Warszawa

Pozostałe lokalizacje Kancelarii:

Ważna jest dla nas opinia klientów

Doskonała
Na podstawie 547 opinii
Aneta Kranik
Aneta Kranik
Miałam mieszane uczucia że uda się wygrać z bankiem. I Trafiłem na kancelarię, która moje obawy rozmyła. Sprawa wygrana w bardzo krótkim czasie , rzetelnie, sprawnie i przede wszystkim skutecznie. Wielkie podziękowania i polecam
Małgorzata Wrześniewska
Małgorzata Wrześniewska
Dzień dobry, polecam usługi Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych s.c. Jako klient wykonywałam minimum formalności. Bardzo dobry kontakt przez panel klienta. Każda informacja dotyczącą sprawy była wysyłana sms-em, na maila i w profilu klienta. Poza tym kontakt telefoniczny ze strony pracowników, jeśli taki był potrzebny. Prawnik przygotowuje klienta do procesy sądowego. Czułam się zaopiekowana. Sensowna, konkretna I rzetelna firma. Jestem bardzo zadowolona z usług świadczonych przez Votum S.A.
Mariusz Berbeś
Mariusz Berbeś
Serdecznie polecam kancelarię. Są to profesjonaliści w każdym calu, dodatkowo mają ogromne doświadczenie i pewność siebie w dążeniu do szczęśliwego rozstrzygnięcia prowadzonych spraw. Mojej sprawy nie chciało się podjąć kilka innych kancelarii a Bochenek, Ciesielski i Wspólnicy nie tylko wszystko dobrze wyjaśnili, ale do końca trzymali się wytyczonej drogi. Polecam serdecznie wszystkim!
cichy63ful
cichy63ful
Kancelaria w pełni profesjonalna, skierowana na klienta. Dobry kontakt przez platformę oraz bezpośrednio z opiekunem klienta. Co tu więcej pisac...wygrana sprawa w dwóch instancjach...GORĄCO POLECAM Krzysztof
P C
P C
Obsługa w pełni profesjonalna. Miło, rzeczowo, a najważniejsze, że skutecznie. Gorąco polecam.
Mariusz Trześniewski
Mariusz Trześniewski
Świetna firma polecam wszystkim ????

Wyślij

Wiadomość

Zachęcamy do bezpłatnej i niezobowiązującej analizy umowy kredytowej: wypełnij krótki formularz.

Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny i e-mailowy w celu przedstawienia oferty Kancelarii Bochenek, Ciesielski i Wspólnicy i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. k. zgodnie z Polityką prywatności.
Ranking Rzeczpospolitej "Nowe Prawo" | Usługi prawnicze w obsłudze roszczeń frankowiczów.

Kancelaria dla Frankowiczów – Warszawa | Sprawdź Ranking

Do listopada 2019 r. wytoczenie powództwa było możliwe w sądzie właściwym dla siedziby pozywanego banku (w większości przypadków była to Warszawa). Po zmianie przepisów procedury cywilnej, możliwe stało się wytoczenie sprawy przed sądem właściwym dla miejsca zamieszkania kredytobiorcy.
Następstwem ogromnej skali spraw frankowych kierowanych do Sądu Okręgowego w Warszawie, było wyodrębnienie tzw. wydziału frankowego zajmującego się wyłącznie rozpoznawaniem spraw Frankowiczów. Ilość spraw, która trafiła do tego wydziału spowodowała wydłużone oczekiwanie na wydanie wyroku w sprawie. Tym samym w procedurze cywilnej wprowadzono kolejne zmiany. Po nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, od 1 lipca 2023r. powództwo może być wytoczone przez konsumenta jedynie przed sądem właściwym dla miejsca jego zamieszkania. Ostatnie zmiany wprowadzone do procedury cywilnej mają na celu sprawniejsze rozstrzyganie spraw frankowych.

Jesteśmy Kancelarią Frankową nr 1 w Rankingu Kancelarii „Rzeczpospolita” Warszawa

Nasza kancelaria frankowa posiada na swoim koncie liczne sukcesy. Kolejny rok z rzędu w prestiżowym Rankingu Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej w Warszawie w 2023 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii „Kancelarie lub firmy świadczące usługi prawnicze w obsłudze roszczeń Frankowiczów”.

Kancelaria frankowa Bochenek i Wspólnicy w 2022 r. uzyskała 540 prawomocnych wyroków w sprawach Frankowiczów posiadających kredyt we frankach.

Gdzie znaleźć najlepszą Kancelarię dla Frankowiczów – Warszawa

Nasze biuro zlokalizowane jest w mieście Warszawa w bardzo dogodnej, dobrze skomunikowanej lokalizacji Warszawy.

Istnieje możliwość umówienia spotkania w naszej Kancelarii po wcześniejszym ustaleniu terminu.  Podczas spotkania w Kancelarii przedstawimy wszystkie informacje dotyczące wadliwej umowy kredytowej oraz wskażemy możliwe do podjęcia kroki prawne w sprawie. Również jeśli otrzymali Państwo ofertę ugody od banku, przeanalizujemy najkorzystniejsze rozwiązanie.

Co powinna zawierać umowa z kancelarią frankową, gdy masz kredyt we frankach?

Kancelarii prawnych w mieście Warszawa jest bardzo dużo. W Kancelarii Radców Prawnych Bochenek i Wspólnicy, której biuro znajdziecie pod adresem:

Central Tower,
Al. Jerozolimskie 81,
02-001 Warszawa

sprawami frankowiczów zajmuje się 17 zespołów złożonych z Adwokatów, Radców prawnych, Aplikantów i Asystentów.

To powinna zawierać umowa z kancelarię dla osób z kredytem we frankach:

  • W ramach kompleksowej umowy na poprowadzenie sprawy frankowej oferujemy:
  • Analizę umowy o kredyt frankowy oraz dokumentacji około kredytowej pod kątem zapisów niedozwolonych,
  • Uzyskanie niezbędnych dokumentów od banku (postępowanie reklamacyjne),
  • Pomoc w przeanalizowaniu ewentualnej propozycji ugodowej ze strony banku,
  • Precyzyjne oszacowanie dla Frankowiczów wartości przedmiotu sporu (kwot, które zostaną ujęte w pozwie jako nasze żądania),
  • Sporządzenie pozwu przez Kancelarię – Biuro w Warszawie,
  • Reprezentację klienta kancelarii frankowej na wszystkich szczeblach postępowania sądowego (I instancja, II instancja, postępowanie egzekucyjne),
  • Profesjonalne wsparcie merytoryczne dla frankowiczów na każdym etapie postępowania sądowego,
  • Reprezentację Klienta w przypadku pozwania strony powodowej przez bank o tzw. Bezumowne korzystanie z kapitału.

Jak napisać pozew frankowy- Kancelaria Frankowa | Warszawa?

Naszym głównym żądaniem ujętym w pozwie jest ustalenie przez sąd, nie tylko w Warszawie, to nieważności umowy kredytowej oraz zwrot na rzecz strony powodowej wskazanych kwot. Kancelaria dla frankowiczów wskazuje, że następstwem uznania umowy za nieważną jest wzajemne rozliczenie stron (zwrot kwot, które strony zgodnie z umową wzajemnie sobie świadczyły).
W oparciu o wyznaczony przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (Wyrok TSUE dla Frankowiczów) kierunek linii orzeczniczej, strony powinny rozliczyć się zgodnie z teorią dwóch kondykcji.
W przypadku braku uwzględnienia przez sąd roszczenia stwierdzającego nieważność umowy, formułowane jest także żądanie ewentualne – odfrankowienie. W przypadku, gdy sąd w mieście Warszawa, Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów lun innych miastach przychyli się do tego żądania, z umowy o kredyt we frankach zostają usunięte zapisy niedozwolone. Bank jest zobligowany do zwrotu na rzecz naszego Klienta Kancelarii w Warszawie; nadpłaconych rat (wynikających z nieuczciwego mechanizmu przeliczeniowego). Umowa kredytowa po wydaniu wyroku przez sąd będzie nadal funkcjonowała w obrocie prawnym na zasadach zbliżonych do kredytu złotowego – z umowy usunięte zostaną wszelkie wzmianki dot. indeksacji/waloryzacji kredytu i kursu waluty obcej (kredytu we frankach) . Natomiast pozostanie wskazana wcześniej w umowie stawka referencyjna LIBOR (aktualnie SARON). Zarówno stwierdzenie nieważności jak i odfrankowienie umowy jest dla kredytobiorcy rozstrzygnięciem korzystnym.

Biuro w Wrocławiu

ul. Wyścigowa 56i, 53-012 Wrocław

analizy@bochenekiwspolnicy.pl

Biuro w Warszawie

Central Tower, Al. Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa

warszawa@bochenekiwspolnicy.pl

Biuro w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 1, 85-067 Bydgoszcz

Biuro w Łodzi

ul. Wólczańska 125, 90-521 Łódź

Biuro w Poznaniu

ul. Bóżnicza 1/6, 61-751 Poznań

poznan@bochenekiwspolnicy.pl

Biuro w Katowicach

ul. Narutowicza 16, 40-850 Katowice

katowice@bochenekiwspolnicy.pl

Biuro w Lublinie

ul. Cisowa 11, 20-703 Lublin

lublin@bochenekiwspolnicy.pl

Biuro w Rzeszowie

ul. Lisa-Kuli 4/1 35-032 Rzeszów

rzeszow@bochenekiwspolnicy.pl

Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k.

ul. Wyścigowa 56 i
53-012 Wrocław

71 36 86 982

NIP: 899-285-84-33
REGON: 382 638 838
KRS 0000773314
Ranking Kancelarii Rzeczpospolita Frankowa