Sukces Kancelarii Bochenek i Wspólnicy w Rankingu Rzeczpospolitej

22 czerwca 2021

Sukces Kancelarii Bochenek i Wspólnicy w Rankingu Rzeczpospolitej

Dnia 21. czerwca 2021r. odbyła się 19. edycja Prestiżowego Rankingu Kancelarii Prawnych. Kancelaria Bochenek i Wspólnicy kolejny rok z rzędu zajęła 1. miejsce w kategorii region. Awansowaliśmy także na 5. miejsce w kraju jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych prawników.

Podsumowanie wyników rankingu

Do rankingu przystąpiło łącznie 306 kancelarii prawnych. To już druga edycja Gali Rzeczpospolitej, w której wyniki zostały ogłoszone online. Liderzy rankingu pozostają niezmienni, natomiast Kancelaria Bochenek i Wspólnicy mocno depcze im po piętach. Awansowaliśmy na 5. miejsce pod względem liczby zatrudnionych adwokatów i radców prawnych (awans z 17. miejsca z ubiegłego roku) oraz na 5. miejsce pod względem liczby prawników ogółem (awans z 8. pozycji). Nasza kancelaria aktualnie zatrudnia 141 prawników oraz 81 pełnomocników procesowych.

Praca kancelarii prawnych w dobie pandemii

Dla wielu Kancelarii prawnych miniony rok nie należał do najłatwiejszych. W szczególności straty dały się we znaki małym kancelariom czy też tym obsługującym branże, które najmocniej odczuły skutki pandemii, choćby branżę turystyczną czy hotelarską. Kryzys nie dotknął jednak kancelarii obsługujących znacznie większą ilość spraw, w tym spraw frankowych, dla których pomimo pandemii, miniony rok stał się jednym z najbardziej obfitujących w sukcesy.

Frankowicze przecierają ścieżkę innym konsumentom, także pokrzywdzonym nieuczciwym postępowaniem różnych firm – ocenia radca prawny Wojciech Bochenek. Pan mecenas w komentarzu dla Rzeczpospolitej ponadto wskazał, że dochodzenie należnych poszkodowanym Frankowiczom roszczeń na drodze sądowej bez pomocy profesjonalnego pełnomocnika jest dla nich ogromnym wyzwaniem. Zwłaszcza, że po drugiej stronie sporu stoją tak silne instytucje jak banki, które korzystają ze wsparcia doświadczonych specjalistów w dziedzinie finansów. Napływ spraw jaki odnotowaliśmy i wciąż odnotowujemy jednoznacznie wskazuje, że Klienci chcą korzystać z oferowanych przez nas usług.

Więcej informacji o rankingu na portalu Rzeczpospolita.

Czytaj również


PKO BP chce ugód czy zabezpieczenia swoich roszczeń?

Bank PKO BP dnia 4. października uruchomił proces zawierania ugód z kredytobiorcami. Do tej pory

Czytaj więcej
sredni-NBP

Kurs średni NBP w sprawach frankowych – argumentacja prawna kontra argumentacja banków

Na początku września TSUE rozpatrując sprawę węgierską wskazał na możliwość zastąpienia abuzywnych zapisów umownych średnim

Czytaj więcej
wygrane-wrzesien

Wygraliśmy 71 spraw frankowych we wrześniu!

Po podsumowaniu dotychczasowych osiągnięć naszej kancelarii pora na podsumowanie ostatniego miesiąca, który pod każdym względem

Czytaj więcej

Czy mediacja przed KNF przerywa bieg przedawnienia banków?

Program ugód PKO BP, który wystartował 4. października br. nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem

Czytaj więcej