Wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt we frankach szwajcarskich doświadcza trudności związanych z niestabilnością kursu waluty i nieuczciwymi praktykami banków. Jednak wygrana frankowiczów z mBank przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie I Wydział Cywilny daje nadzieję na sprawiedliwość. Nasza Kancelaria kolejny raz potwierdziła swoją skuteczność w walce z nieetycznymi działaniami banków. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać profesjonalną pomoc prawną i skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy umowy kredytowej. 

Wyrok CHF – frankowicze wygrywają z mBank

Sąd Apelacyjny w Lublinie I Wydział Cywilny,  wyrokiem wydanym 12 marca br. w sprawie frankowiczów oddalił apelację mBank i zasądził od strony pozwanej na rzecz powodów kwotę 8.100,00 zł, tytułem zwrotu kosztów postępowania apelacyjnego z odsetkami w wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie za okres od dnia uprawomocnienia się orzeczenia w przedmiocie tych kosztów do dnia zapłaty.

Wyrok Sądu Apelacyjnego utrzymał w mocy wcześniejsze orzeczenie Sądu Okręgowego w Lublinie I Wydział Cywilny, z dnia 16 czerwca 2023 r. (sygn. I C 1049/22). Zgodnie z którym Sąd unieważnił umowę kredytową dotyczącą kredytu frankowego zawartą w dniu 20 marca 2008 roku między powodem a mBank.

Dodatkowo, zasądzono od mBank na rzecz powodów kwoty:

  • 667.932,66 zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 8 kwietnia 2022 roku do dnia zapłaty,
  • 11.834,00 zł wraz z ustawowymi odsetkami w wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie od dnia uprawomocnienia się orzeczenia, którym je zasądzono, do dnia zapłaty, tytułem zwrotu kosztów procesu.

Prawomocny wyrok przeciwko mBank

Kolejna wygrana frankowiczów z mBank stanowi ważny sygnał dla wszystkich kredytobiorców. To dowód na skuteczność działań podejmowanych przez Kancelarię Bochenek, Ciesielski i Wspólnicy w walce z niesprawiedliwymi praktykami banków. Nasi eksperci mogą pochwalić się pogatym doświadczeniem procesowym w sprawach przeciwko bankom prowadzonym na terenie całej Polski. Świadczą o tym również setki opinii zadowolonych Klientów. Niezależnie od tego, czy jesteś frankowiczem czy innym poszkodowanym kredytobiorcą, zachęcamy do skontaktowania się z nami już dziś. Oferujemy BEZPŁATNĄ analizę umowy kredytowej i profesjonalną pomoc w walce o Twoje prawa. Nie czekaj dłużej – działaj teraz!