Wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt we frankach szwajcarskich doświadcza trudności związanych z niestabilnością kursu waluty i nieuczciwymi praktykami banków. Jednak wygrana frankowiczów z Santander Bank Polska przed Sądem Apelacyjny w Łodzi I Wydział Cywilny daje nadzieję na sprawiedliwość. Nasza Kancelaria kolejny raz potwierdziła swoją skuteczność w walce z nieetycznymi działaniami banków. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać profesjonalną pomoc prawną i skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy umowy kredytowej. 

Wyrok CHF – frankowicze wygrywają z Santander Bank Polska

Sąd Apelacyjny w Łodzi I Wydział Cywilny,  wyrokiem wydanym 18 marca br. w sprawie frankowiczów oddalił apelację Santander Bank Polska i zasądził od strony pozwanej na rzecz powodów kwotę 8.100,00 zł, tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego w postępowaniu apelacyjnym, z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia uprawomocnienia się orzeczenia do dnia zapłaty.

Wyrok Sądu Apelacyjnego utrzymał w mocy wcześniejsze orzeczenie Sądu Okręgowego w Łodzi II Wydział Cywilny, z dnia 30 listopada 2022 r. (sygn. II C 198/21). Zgodnie z którym Sąd unieważnił umowę kredytową dotyczącą kredytu frankowego zawartą w dniu 23 października 2008 roku między powodem a Santander Bank Polska. 

Dodatkowo, zasądzono od Santander Bank Polska na rzecz powodów kwoty:

  • 196.088,61 PLN wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 5 listopada 2020 roku do dnia zapłaty,
  • 17.618,76 CHF wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 5 listopada 2020 roku do dnia zapłaty,
  • 12.334,00 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Prawomocny wyrok przeciwko Raiffeisen Bank

Wygrana frankowiczów z Santander Bank Polska stanowi ważny sygnał dla wszystkich kredytobiorców. To dowód na skuteczność działań podejmowanych przez Kancelarię Bochenek, Ciesielski i Wspólnicy w walce z niesprawiedliwymi praktykami banków. Niezależnie od tego, czy jesteś frankowiczem czy innym poszkodowanym kredytobiorcą, zachęcamy do skontaktowania się z nami już dziś. Oferujemy BEZPŁATNĄ analizę umowy kredytowej i profesjonalną pomoc w walce o Twoje prawa. Nie czekaj dłużej – działaj teraz!