Wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt we frankach szwajcarskich doświadcza trudności związanych z niestabilnością kursu waluty i nieuczciwymi praktykami banków. Jednak wygrana frankowiczów z Bankiem BPH SA przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku V Wydział Cywilny daje nadzieję na sprawiedliwość. Nasza Kancelaria kolejny raz potwierdziła swoją skuteczność w walce z nieetycznymi działaniami banków. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać profesjonalną pomoc prawną i skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy umowy kredytowej. 

Wyrok CHF – frankowicze wygrywają z Bankiem BPH SA

Sąd Apelacyjny w Gdańsku V Wydział Cywilny,  wyrokiem wydanym 15 marca br. w sprawie frankowiczów oddalił apelację Banku BPH SA i zasądził od strony pozwanej na rzecz powodów kwotę 8.100,00 zł wraz z odsetkami w wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie w spełnieniu świadczenia pieniężnego, za czas od dnia uprawomocnienia się orzeczenia do dnia zapłaty tytułem zwrotu kosztów postępowania apelacyjnego.

Wyrok Sądu Apelacyjnego utrzymał w mocy wcześniejsze orzeczenie Sądu Okręgowego w Elblągu I Wydział Cywilny, z dnia 14 lipca 2023 r. (sygn. I C 649/22). Zgodnie z którym Sąd unieważnił umowę kredytową dotyczącą kredytu frankowego zawartą w dniu 13 grudnia 2006 roku między powódką oraz GE Money Bank SA w Gdańsku (poprzednik prawny pozwanego Banku BPH SA w Gdańsku)

Dodatkowo, zasądzono od Banku BPH SA na rzecz powodki kwoty:

  • 108.114,49 zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 29 czerwca 2022 r. do dnia zapłaty,
  • 10.817,00 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

Prawomocny wyrok przeciwko Bankowi BPH SA

Kolejna wygrana frankowiczów z Bankiem BPH SA stanowi ważny sygnał dla wszystkich kredytobiorców. To dowód na skuteczność działań podejmowanych przez Kancelarię Bochenek, Ciesielski i Wspólnicy w walce z niesprawiedliwymi praktykami banków. Nasi eksperci mogą pochwalić się pogatym doświadczeniem procesowym w sprawach przeciwko bankom prowadzonym na terenie całej Polski. Świadczą o tym również setki opinii zadowolonych Klientów. Niezależnie od tego, czy jesteś frankowiczem czy innym poszkodowanym kredytobiorcą, zachęcamy do skontaktowania się z nami już dziś. Oferujemy BEZPŁATNĄ analizę umowy kredytowej i profesjonalną pomoc w walce o Twoje prawa. Nie czekaj dłużej – działaj teraz!