Kredytobiorcy posiadający kredyty frankowe powiązane z walutą obcą, w szczególności z kursem franka szwajcarskiego coraz częściej poszukują doświadczonych kancelarii prawnych specjalizujących się w skutecznym dochodzeniu roszczeń od banku. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii?

Kredyt Frankowy – jaka kancelaria we Wrocławiu?

Bochenek i Wspólnicy  Kancelaria Radców Prawnych sp. k. posiadająca główną siedzibę we Wrocławiu zapewnia fachową obsługę spraw Frankowiczów –  kredytobiorców posiadających kredyty frankowe powiązane z kursem waluty obcej.

Wzrost świadomości kredytobiorców jeśli chodzi o zasadność skierowania sprawy nieuczciwego kredytu CHF na drogę postępowania sądowego oraz prokonsumencka linia orzecznicza przyczyniły się do otwarcia naszych biur terenowych także w innych, większych miastach takich jak: Katowice, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Lublin i Poznań.

Dzięki poszerzeniu obszaru naszej działalności o kolejne lokalizacje, jesteśmy bliżej naszych Klientów, co jest dla nas również bardzo istotne. W przypadku chęci spotkania się z nami osobiście, prawnicy poszczególnych biur terenowych są dla Państwa dostępni po wcześniejszym umówieniu spotkania.

Kancelaria Frankowicze Wrocław


Jakie dokumenty należy przygotować?

Do przeprowadzenia indywidualnej analizy umowy kredytowej najistotniejszym dokumentem jest skan umowy kredytowej wraz z regulaminem obowiązującym w dniu zawarcia umowy kredytu oraz ewentualnymi aneksami, jeśli również były zawierane. Ze względu na duże zainteresowanie naszą ofertą oraz na indywidualną ocenę każdej sprawy, czas na przygotowanie takiej analizy wynosi około 5 dni roboczych.  Nasi klienci otrzymują pełną informację o możliwych działaniach w swojej sprawie wraz z szacunkowo określonymi roszczeniami względem banku.

Kredyt frankowy – od czego zaczniemy?

W pierwszej kolejności przeanalizujemy Twoją umowę kredytową pod kątem zapisów niedozwolonych. Następnie wskażemy możliwe do podjęcia działania i przedstawimy realny zakres roszczeń. Analiza jest bezpłatna i niezobowiązująca. Zachęcamy do kontaktu poprzez naszą infolinię (numer podany w zakładce „Kontakt”)  lub wypełnienia krótkiego formularza znajdującego się na naszej stronie. Skany dokumentacji kredytowej można także wysłać bezpośrednio na adres analizy@bochenekiwspolnicy.pl

Frankowiczu – co zyskasz decydując się na proces sądowy?

W przypadku odfrankowienia:

– zwrot nadpłaconych rat,

– zmniejszenie salda zadłużenia,

– usunięcie z umowy zapisów niedozwolonych.

W przypadku nieważności:

– pozbycie się nieuczciwego kredytu,

– możliwość wykreślenia hipoteki,

– możliwość wykreślenia danych z BIK.

Kancelaria Frankowicze – jaka prowizja od wygranej?

W zależności od wybranego wariantu umowy, wysokość opłaty wstępnej jest zróżnicowana, tak aby każdy mógł dostosować naszą ofertę do swoich potrzeb i możliwości.

Przybliżone kwoty roszczeń są podawane już na etapie przedstawienia oferty na podstawie wcześniej przygotowanych indywidualnych wyliczeń. Na dalszym etapie procedowania sprawy, po uzyskaniu harmonogramu spłaty rat kapitałowo-odsetkowych jesteśmy w stanie dokonać bardziej precyzyjnych i szczegółowych wyliczeń, bazując na metodologii stosowanej przez biegłych sądowych. 

jaka kancelaria dla frankowiczów


Pomoc kancelaria z Wrocławia – Bochenek i Wspólnicy

Kancelaria prowadzi sprawę kompleksowo począwszy od uzyskania niezbędnej dokumentacji od banku a skończywszy na wyegzekwowaniu zasądzonych kwot na rzecz kredytobiorców oraz wykreśleniu hipoteki. Klienci kancelarii Bochenek i Wspólnicy są na bieżąco informowani o etapie sprawy.

W razie konieczności, w ramach wykonywania kompleksowej umowy, reprezentujemy Klientów także w przypadku pozwania przez bank w kwestii bezumownego korzystania z kapitału. Nasza kancelaria odniosła pierwsze sukcesy również na tej płaszczyźnie wygrywając z Bankiem BPH S.A.

Dlaczego Kancelaria Frankowa Bochenek i Wspólnicy?

Profesjonalnie prowadzona sprawa frankowa powinna być obsługiwana przez kancelarię specjalizującą się w wąskiej dziedzinie prawa, jaką jest dochodzenie roszczeń z tytułu kredytów hipotecznych (kredyty indeksowane i denominowane) powiązanych z walutą obcą.

Czym kierować się przy wyborze kancelarii?

Warto zwrócić uwagę, jak długo dana kancelaria zajmuje się sprawami Frankowiczów oraz czy może uzasadnić swoją skuteczność poprzez podanie sygnatur akt prowadzonych – wygranych spraw. Warto także przyjrzeć się skali korzystnych orzeczeń.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki „Nasze wyroki”, którą na bieżąco uzupełniamy o kolejne rozstrzygnięcia. Co miesiąc w zakładce „Aktualności” publikujemy szczegółowe statystyki podsumowujące dany miesiąc.

Kancelarie frankowe – Ranking

Kancelaria Bochenek i Wspólnicy posiada liczne sukcesy jeśli chodzi o czołowe miejsca na podium w Rankingach Kancelarii Prawniczych organizowanych corocznie przez „Rzeczpospolitą”. W poprzednich edycjach rankingu startowaliśmy w kategoriach wielkościowych – w ubiegłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce jeśli chodzi o największą kancelarię prawną w regionie Dolny Śląsk i Lubuskie.

pomoc frankowiczom 2023

Kancelaria Frankowa Bochenek i Wspólnicy – Kredyt Frankowy

W bieżącym roku przystąpiliśmy do rywalizacji w obszarze „nowe prawo” zajmując pierwsze miejsce w kategorii „kancelarie lub firmy świadczące usługi prawnicze w obsłudze roszczeń frankowiczów„.

Stawiając na wąski obszar specjalizacji obejmujący swoim zasięgiem sprawy dotyczące ochrony konsumentów w sporach z instytucjami finansowymi jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i odpowiednio dobrana przez nas strategia procesowa są mocnymi fundamentami do wygrania sporu sądowego z bankiem.

Frankowicze – wygrane sprawy

Ostatnie statystyki obrazujące skalę wygranych spraw Frankowiczów jednoznacznie pokazują, że z bankiem można wygrać. Jeśli chodzi o pierwsze półrocze 2022, uzyskaliśmy na rzecz naszych klientów ponad 2 tys. orzeczeń, które zapadły na terenie całego kraju, z czego 175 stanowiły rozstrzygnięcia prawomocne.

Spośród wszystkich zapadłych wyroków, aż 98 proc. było korzystnych dla naszych Klientów. W przypadku wyroków II instancji odnotowaliśmy 99 proc. skuteczność.

Kredyt frankowy – aktualności

Do sądów trafia coraz więcej powództw. Na przestrzeni ostatnich miesięcy zauważyliśmy wzmożone zainteresowane skierowaniem spawy nieuczciwej umowy kredytowej na drogę postępowania sądowego.

Wydane we wrześniu, kolejne orzeczenie TSUE C-80/21, C-81/21 i C 82/21 w polskich sprawach frankowych ujednoliciło ukształtowaną już linię orzeczniczą i przyczyniło się do większej aktywności Frankowiczów jeśli chodzi o poszukiwanie profesjonalnej kancelarii prawnej.

Już w październiku TSUE poruszy kolejne sporne zagadnienie dotyczące spraw frankowych – bezumowne korzystanie z kapitału (sygn. C-520/21). Jeśli spodziewane orzeczenie będzie równie korzystne, w nadchodzących miesiącach należy spodziewać się rekordowego napływu nowych spraw frankowych.