W październiku wygraliśmy 133 sprawy frankowe!

8 listopada 2021

W październiku wygraliśmy 133 sprawy frankowe!

Kolejny intensywny miesiąc zmagań w sądach za nami. Październik otworzył okres jesienny w sądach na dobre. Poza rekordową liczbą  135 uzyskanych wyroków na rzecz naszych klientów, zmagaliśmy się również  z licznymi terminami rozpraw oraz zobowiązaniami sądów. Widać, że sądy na dobre wróciły do orzekania i kolejne miesiące powinny być równie intensywne co październik. Nas najbardziej cieszy fakt, że sądy przestały oczekiwać na uchwałę Sądu Najwyższego, a zaczęły rozstrzygać sprawy frankowe!

Nasza skuteczność wynosi 98,5%!

Jesteśmy szczęśliwi, że w październiku na 135 uzyskane wyroki, aż 133 było korzystnych dla naszych kredytobiorców.

Uzyskanie takiego wyniku, to zasługa ciężkiej pracy całej kancelarii, która dzień w dzień reprezentuje interesy naszych klientów walcząc na salach sądowych o jak najlepsze rozstrzygnięcia.

Jednocześnie, serdecznie dziękujemy naszym Klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli, powierzając nam swoje sprawy. Cieszymy się, że w tak istotnych kwestiach jak sprawa frankowa, powierzyli nam Państwo swoją sprawę!

Osoby rozważające podjęcie walki z bankiem zachęcamy do bezpłatnej analizy swojej sprawy oraz oszacowania przysługujących roszczeń.

Kolejne prawomocne wyroki!

Każdy korzystny wyrok sprawia nam ogromną radość, natomiast wyroki prawomocnie cieszą podwójnie. Po pierwsze, udowodniliśmy w sądzie, że mamy rację i umowa łącząca bank z klientem jest nieważna. Po drugie to myśl, że nasi klienci za chwilę uwolnią się od ciążącego na nich zobowiązania, z którym zmagali się przez ostatnie lata. Kolejnym krokiem do uzyskania pełnej wolności będzie wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej oraz wykreślenie z rejestru BIK. 

Tym razem wyroki prawomocne w dniu 27. października 2021r. wydał Sąd Apelacyjny w Gdańsku w sprawie przeciwko BNP Paribas S.A. (dawna umowa banku BGŻ) oraz Sąd Okręgowy w Olsztynie IX Wydział Cywilny Odwoławczy w sprawie przeciwko Bankowi Millennium S.A.

Sądy częściej stwierdzają nieważność

W zakresie ostatnich miesięcy sądy zdecydowanie częściej odpowiadają się na stwierdzeniem nieważności umowy kredytowej niż jej utrzymaniu w mocy bez nieuczciwych klauzul przeliczeniowych. Podobnie było w październiku, gdzie sądy w naszych sprawach w 122 sprawach stwierdziły nieważność umów frankowych, a tylko w 11 sprawach sądy opowiedziały się za odfrankowieniem. W dwóch sprawach sądy oddaliły roszczenia naszych klientów, z czym się zdecydowanie nie zgadzamy. W tych dwóch sprawach będziemy rekomendować złożenie apelacji, gdyż nie podzielamy argumentów przedstawionych przez sądy!

Czytaj również


Rekordowa liczba rozstrzygnięć w sprawach frankowych w listopadzie

W listopadzie zapadło aż 440 wyroków w sprawach frankowych, z czego 110 to wyroki prawomocne.

Czytaj więcej

Dochodzenie roszczeń w przypadku kredytu całkowicie spłaconego

Kredytobiorcy, którzy już spłacili całkowicie kredyt mogą nadal dochodzić roszczeń z tytułu wadliwej umowy kredytowej

Czytaj więcej

Banki kontra Frankowicze – nieustający spór nadal trwa

Do tej pory banki chcąc zniechęcić Frankowiczów do dochodzenia należnych im praw na drodze postępowania

Czytaj więcej

Radca prawny Wojciech Bochenek podsumowuje bieżące kwestie dotyczące Frankowiczów

Mecenas Wojciech Bochenek w wywiadzie udzielonym dla Newseria przedstawia aktualne informacje w sprawach frankowiczów. Wyznaczony

Czytaj więcej